Najpiękniejsze albumy o Polsce

Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

 

Sklep prowadzący sprzedaż internetową, działający pod adresem www.parmapress.com.pl jest własnością Wydawnictwa Parma Press Sp. jawna
, z siedzibą przy al. Józefa Piłsudskiego 189 b, 
05-270 Marki, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000285511, NIP 524-040-16-52, Regon 010329123.

adres: al. Józefa Piłsudskiego 189 b,
05-270 Marki
telefon/ faks: 22 781 16 48, 781 16 49
e-mail:
wydawnictwo@parmapress.com.pl

Towary prezentowane na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

 

§ 1

 1. Wydawnictwo Parma Press Sp. jawna, zwana dalej Wydawnictwem, prowadzi sprzedaż wysyłkową publikacji za pośrednictwem sieci Internet.
  Zakupy dokonywane przez konsumentów obowiązują przepisy ustawy z dnia 24.06.2014 r. o prawach konsumentów (Dz. U. z 2014 r. poz. 827).

§ 2

Zamówienia

 1. Zamówienia są przyjmowane ze strony www.parmapress.com.pl, e-mailem lub telefonicznie. Kupujący składając zamówienie przez Internet lub e-mailem obowiązany jest podać swój adres e-mail.
 1. Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymuje e-mailem potwierdzenie o jego przyjęciu, warunkach zawartej umowy sprzedaży.
 1. Razem z towarem wysyłamy paragon lub fakturę VAT.
 1. Kupujący może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia paragonu lub faktury. Kupujący może wycofać złożone zamówienie telefonicznie lub e-mailem. Kupujący nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane (w tym przypadku prosimy o nie odbieranie przesyłki).
 1. Jeżeli towar nie jest dostępny (wyczerpany nakład), Wydawnictwo poinformuje o tym Kupującego. Wydawnictwo ma w takim przypadku prawo do odstąpienia od umowy w terminie 30 dni od dnia jej zawarcia. Jeżeli Kupujący zapłacił za towar, Wydawnictwo dokona zwrotu pieniędzy niezwłocznie po otrzymaniu numeru konta od Kupującego, nie później niż w ciągu 14 dni od wskazania numeru konta.
 1. Wszystkie ceny są podawane w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia. Wydawnictwo ma prawo do późniejszej zmiany cen publikacji znajdujących się w ofercie, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronie internetowej lub wprowadzania w nich zmian. Do zamówienia są odrębnie doliczane koszty przesyłki.
  Przy zamówieniu z dostawą krajową o wartości powyżej 300 zł – koszt wysyłki – 0,- zł

§ 3

Sposoby płatności i koszty dostawy

 1. Płatności można dokonać: przedpłatą przelewem, za pobraniem lub gotówką w razie odbioru osobistego w siedzibie Wydawnictwa.
 1. Wysyłka zamówienia opłaconego przelewem odbywa się po zaksięgowaniu wpłaty na konto Wydawnictwa.
 1. Dostawa publikacji odbywa się w wybrany przez Kupującego i określony w zamówieniu sposób.
  Opłaty za przesyłkę:
  – przesyłka kurierska, do 30 kg: 16,- zł (przelew) lub 24,- zł (pobranie),
  – odbiór osobisty: brak opłat,
  – zamówienie z dostawą krajową o wartości powyżej 300,- zł – brak opłat.
  – opłaty za dostawę za granicę: przedpłata przelewem ustalona wg cennika Poczty Polskiej lub kuriera DPD.

§ 4

Czas realizacji zamówień

 1. Czas realizacji zamówienia krajowego wynosi orientacyjnie  1-2 dni robocze.
 2. Zamówienie realizowane przez Pocztę Polską za granicę, paczka ekonomiczna, termin dostawy od 7 dni.
 3. W przypadku przesyłek dostarczanych przez kuriera, zamówienia złożone do godziny 12.00, za pobraniem, wyjeżdżają od nas tego samego dnia.

§ 5

Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą z 24 czerwca 2014 roku o prawach konsumenta Kupujący może odstąpić od umowy sprzedaży towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru. Celem odstąpienia od umowy należy przesłać na adres Wydawnictwa, pocztą lub e-mailem, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

§ 6

Zwrot towaru

 1. Zakupiony towar należy zwrócić w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Koszt zwrotu towaru obciąża Kupującego. Zwracany towar ma być nie używany i nie uszkodzony.
 1. Zwracany towar należy odesłać na adres:
  Wydawnictwo Parma Press Sp. jawna
  al.
  Józefa Piłsudskiego 189 b
  05-270 Marki

§ 7

Zwrot pieniędzy

 1. Pieniądze za zwrócony towar zostaną przesłane niezwłocznie na konto bankowe wskazane przez Kupującego, nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania przez nas zwracanego towaru. W razie braku wskazania konta, pieniądze zostaną zwrócone w taki sam sposób w jaki były zapłacone (przelewem bankowym na konto z jakiego zostały zapłacone lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu jeżeli były płacone za pobraniem).

§ 8

Reklamacje

 1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy (w przypadku uszkodzenia paczki
  należy zgłosić reklamacje u kuriera – protokół reklamacyjny), prosimy odesłać go przesyłką pocztową pod adres Wydawnictwa. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (z powodu wyczerpania nakładu), lub Kupujący tego zażąda, Wydawnictwo zwróci nabywcy równowartość ceny zakupu produktu. Jeżeli reklamacja Kupującego nie zostanie uznana, Wydawnictwo w terminie 14 dni od jej otrzymania zawiadomi Kupującego o odmowie uznania reklamacji. Brak odmowy w tym terminie oznacza uznanie reklamacji za zasadną.
 1. Zwroty towaru nie mogą być odsyłane „za pobraniem”. Wydawnictwo nie będzie przyjmować takich przesyłek.
 1. Klient ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim.
 1. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

§ 9

Ochrona danych osobowych i pliki cookies

 1. Dokonując zakupu w sklepie internetowym, Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych związanych z realizacją zamówienia.
 1. W przypadku wyrażenia przez Kupującego dodatkowej zgody, jego dane osobowe będą przetwarzane przez Wydawnictwo w celu dostarczania informacji handlowych drogą elektroniczną.
 1. Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Parma Press Sp. jawna.
 1. Każdy Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, poprawiania ich oraz żądania usunięcia.
 1. Dane osobowe podlegają ochronie stosownie do przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. 1997,
  nr 133, poz. 883 z późn. zm.).
 1. Podczas korzystania ze strony internetowej www.parmapress.com.pl Wydawnictwo wykorzystuje pliki cookies.

 

§ 10

Postanowienia końcowe

 1. Niniejszy regulamin obowiązuje od 1 września 2015 roku.
 1. Wydawnictwo jest uprawnione do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany wejdą w życie w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia udostępnienia tych zmian na stronie sklepu internetowego Wydawnictwa. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie nowego Regulaminu są realizowane w oparciu o dotychczasowe postanowienia Regulaminu.

Zapraszamy do zakupów!

Adres: al. Piłsudskiego 189b
05-270 Marki
Telefon: +48 (22) 7811648
Fax: +48 (22) 7811649

Cart