REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

 

Sklep prowadzący sprzedaż internetową, działający pod adresem www.parmapress.com.pl jest własnością Wydawnictwa Parma Press Sp. jawna
, z siedzibą przy al. Józefa Piłsudskiego 189 b, 
05-270 Marki, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000285511, NIP 524-040-16-52, Regon 010329123.

adres: al. Józefa Piłsudskiego 189 b,
05-270 Marki
telefon/ faks: 22 781 16 48, 781 16 49
e-mail:
wydawnictwo@parmapress.com.pl

Towary prezentowane na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

 

§ 1

 1. Wydawnictwo Parma Press Sp. jawna, zwana dalej Wydawnictwem, prowadzi sprzedaż wysyłkową publikacji za pośrednictwem sieci Internet.
  Zakupy dokonywane przez konsumentów obowiązują przepisy ustawy z dnia 24.06.2014 r. o prawach konsumentów (Dz. U. z 2014 r. poz. 827).

§ 2

Zamówienia

 1. Zamówienia są przyjmowane ze strony www.parmapress.com.pl, e-mailem lub telefonicznie. Klient składając zamówienie przez Internet lub e-mailem obowiązany jest podać swój adres e-mail,  zaakceptować regulamin oraz politykę prywatności .
 1. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie o jego przyjęciu, warunkach zawartej umowy sprzedaży.
 1. Razem z towarem wysyłamy paragon lub fakturę VAT.
 1. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia paragonu lub faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie lub e-mailem. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane (w tym przypadku prosimy o nie odbieranie przesyłki).
 1. Jeżeli towar nie jest dostępny (wyczerpany nakład), Wydawnictwo poinformuje o tym Klienta. Wydawnictwo ma w takim przypadku prawo do odstąpienia od umowy w terminie 30 dni od dnia jej zawarcia. Jeżeli Klient zapłacił za towar, Wydawnictwo dokona zwrotu pieniędzy niezwłocznie po otrzymaniu numeru konta od Klienta, nie później niż w ciągu 14 dni od wskazania numeru konta.
 1. Wszystkie ceny są podawane w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Wydawnictwo ma prawo do późniejszej zmiany cen publikacji znajdujących się w ofercie, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronie internetowej lub wprowadzania w nich zmian. Do zamówienia są odrębnie doliczane koszty przesyłki.
  Przy zamówieniu z dostawą krajową o wartości powyżej 300 zł – koszt wysyłki – 0,- zł

§ 3

Sposoby płatności i koszty dostawy

 1. Płatności można dokonać: przedpłatą przelewem, za pobraniem lub gotówką w razie odbioru osobistego w siedzibie Wydawnictwa.
 1. Wysyłka zamówienia opłaconego przelewem odbywa się po zaksięgowaniu wpłaty na konto Wydawnictwa.
 1. Dostawa publikacji odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób.
  Opłaty za przesyłkę:
  – przesyłka kurierska, do 30 kg: 16,- zł (przelew) lub 24,- zł (pobranie),
  – odbiór osobisty: brak opłat,
  – zamówienie z dostawą krajową o wartości powyżej 300,- zł – brak opłat.
  – opłaty za dostawę za granicę: przedpłata przelewem ustalona wg cennika Poczty Polskiej lub kuriera DPD.

§ 4

Czas realizacji zamówień

 1. Czas realizacji zamówienia krajowego wynosi orientacyjnie  1-2 dni robocze.
 2. Zamówienie realizowane przez Pocztę Polską za granicę, paczka ekonomiczna, termin dostawy od 7 dni.
 3. W przypadku przesyłek dostarczanych przez kuriera, zamówienia złożone do godziny 12.00, za pobraniem, wyjeżdżają od nas tego samego dnia.

§ 5

Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą z 24 czerwca 2014 roku o prawach konsumenta Klient może odstąpić od umowy sprzedaży towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru. Celem odstąpienia od umowy należy przesłać na adres Wydawnictwa, pocztą lub e-mailem, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

§ 6

Zwrot towaru

 1. Zakupiony towar należy zwrócić w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Koszt zwrotu towaru obciąża Klienta. Zwracany towar ma być nie używany i nie uszkodzony.
 1. Zwracany towar należy odesłać na adres:
  Wydawnictwo Parma Press Sp. jawna
  al.
  Józefa Piłsudskiego 189 b
  05-270 Marki

§ 7

Zwrot pieniędzy

 1. Pieniądze za zwrócony towar zostaną przesłane niezwłocznie na konto bankowe wskazane przez Klienta, nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania przez nas zwracanego towaru. W razie braku wskazania konta, pieniądze zostaną zwrócone w taki sam sposób w jaki były zapłacone (przelewem bankowym na konto z jakiego zostały zapłacone lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu jeżeli były płacone za pobraniem).

§ 8

Reklamacje

 1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy (w przypadku uszkodzenia paczki
  należy zgłosić reklamacje u kuriera – protokół reklamacyjny), prosimy odesłać go przesyłką pocztową pod adres Wydawnictwa. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (z powodu wyczerpania nakładu), lub Klient tego zażąda, Wydawnictwo zwróci nabywcy równowartość ceny zakupu produktu. Jeżeli reklamacja Klienta nie zostanie uznana, Wydawnictwo w terminie 14 dni od jej otrzymania zawiadomi Klienta o odmowie uznania reklamacji. Brak odmowy w tym terminie oznacza uznanie reklamacji za zasadną.
 1. Zwroty towaru nie mogą być odsyłane „za pobraniem”. Wydawnictwo nie będzie przyjmować takich przesyłek.
 1. Klient ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim.
 1. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

§ 9

Postanowienia końcowe

 1. Niniejszy regulamin obowiązuje od 1 września 2015 roku.
 1. Wydawnictwo jest uprawnione do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany wejdą w życie w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia udostępnienia tych zmian na stronie sklepu internetowego Wydawnictwa. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie nowego Regulaminu są realizowane w oparciu o dotychczasowe postanowienia Regulaminu.

Zapraszamy do zakupów!