Regulamin sklepu


Sklep prowadzący sprzedaż internetową, działający pod adresem www.parmapress.com.pl jest własnością Wydawnictwa Parma Press Bogna Parma, NIP 5240014317, Regon 010665513. adres: al. Józefa Piłsudskiego 189 B, 05-270 Marki telefon: 607 290 772, 22/781 16 49, 601217 924 e-mail: wydawnictwo@parmapress.com.pl

Towary prezentowane na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

§ 1

1. Wydawnictwo Parma Press Bogna Parma, zwana dalej Wydawnictwem, prowadzi sprzedaż wysyłkową publikacji za pośrednictwem sieci Internet. Zakupy dokonywane przez konsumentów obowiązują przepisy ustawy z dnia 24.06.2014 r. o prawach konsumentów (Dz. U. z 2014 r. poz. 827).

§ 2 Zamówienia

1. Zamówienia są przyjmowane ze strony www.parmapress.com.pl, e-mailem lub telefonicznie. Klient składając zamówienie przez Internet lub e-mailem obowiązany jest podać swój adres e-mail, zaakceptować regulamin oraz politykę prywatności .

2. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje e-mailem potwierdzenie o jego przyjęciu, warunkach zawartej umowy sprzedaży.

3. Razem z towarem wysyłamy paragon lub fakturę VAT.

4. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia paragonu lub faktury. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie lub e-mailem. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane (w tym przypadku prosimy o nie odbieranie przesyłki).

5. Jeżeli towar nie jest dostępny (wyczerpany nakład), Wydawnictwo poinformuje o tym Klienta. Wydawnictwo ma w takim przypadku prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia. Jeżeli Klient zapłacił za towar, Wydawnictwo dokona zwrotu pieniędzy niezwłocznie po otrzymaniu numeru konta od Klienta, nie później niż w ciągu 14 dni od wskazania numeru konta.

6. Wszystkie ceny są podawane w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia. Wydawnictwo ma prawo do późniejszej zmiany cen publikacji znajdujących się w ofercie, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronie internetowej lub wprowadzania w nich zmian. Do zamówienia są odrębnie doliczane koszty przesyłki.

§ 3 Sposoby płatności i koszty dostawy

1. Płatności można dokonać: przedpłatą przelewem, kartą płatniczą (operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068), za pobraniem lub gotówką w razie odbioru osobistego w siedzibie Wydawnictwa.

2. Wysyłka zamówienia opłaconego przelewem odbywa się po zaksięgowaniu wpłaty na konto Wydawnictwa.

3. Dostawa publikacji odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób. Opłaty za przesyłkę realizowaną na terenie Polski:

– przesyłka kurierska DPD, do 30 kg: 19,- zł lub 24,- zł (pobranie),

– przesyłka do paczkomatu InPost: 17,- zł,

– paczka ekonomiczna Poczta Polska: 16,50.

– odbiór osobisty: brak opłat,

– zamówienie z dostawą krajową o wartości powyżej 300,- zł – brak opłat.

– opłaty za dostawę za granicę: przedpłata przelewem ustalona wg aktualnych cenników Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej.

§ 4 Czas realizacji zamówień

1. Czas realizacji zamówienia krajowego wynosi orientacyjnie 1-2 dni robocze.

2. Zamówienie realizowane za granicę będzie miało ustalony termin wg danych wybranego przewoźnika.

§ 5 Odstąpienie od umowy

Zgodnie z ustawą z 24 czerwca 2014 roku o prawach konsumenta Klient może odstąpić od umowy sprzedaży towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania towaru. Celem odstąpienia od umowy należy przesłać na adres Wydawnictwa, pocztą lub e-mailem, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

§ 6 Zwrot towaru

1. Zakupiony towar należy zwrócić w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy. Koszt zwrotu towaru obciąża Klienta. Zwracany towar ma być nie używany i nie uszkodzony.

2. Zwracany towar należy odesłać na adres: Wydawnictwo Parma Press al. Józefa Piłsudskiego 189 B 05-270 Marki

§ 7 Zwrot pieniędzy

1. Pieniądze za zwrócony towar zostaną przesłane niezwłocznie na konto bankowe wskazane przez Klienta, nie później niż w ciągu 14 dni od otrzymania przez nas zwracanego towaru. W razie braku wskazania konta, pieniądze zostaną zwrócone w taki sam sposób w jaki były zapłacone (przelewem bankowym na konto z jakiego zostały zapłacone lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu jeżeli były płacone za pobraniem).

§ 8 Reklamacje

1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy (w przypadku uszkodzenia paczki należy zgłosić reklamacje u kuriera – protokół reklamacyjny), prosimy odesłać go przesyłką pocztową pod adres Wydawnictwa. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (z powodu wyczerpania nakładu), lub Klient tego zażąda, Wydawnictwo zwróci nabywcy równowartość ceny zakupu produktu. Jeżeli reklamacja Klienta nie zostanie uznana, Wydawnictwo w terminie 14 dni od jej otrzymania zawiadomi Klienta o odmowie uznania reklamacji. Brak odmowy w tym terminie oznacza uznanie reklamacji za zasadną.

2. Zwroty towaru nie mogą być odsyłane „za pobraniem”. Wydawnictwo nie będzie przyjmować takich przesyłek.

3. Klient ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim.

4. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

§ 9 Postanowienia końcowe

1. Niniejszy regulamin obowiązuje od 1 września 2015 roku. 2. Wydawnictwo jest uprawnione do wprowadzania zmian w Regulaminie. Zmiany wejdą w życie w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia udostępnienia tych zmian na stronie sklepu internetowego Wydawnictwa. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie nowego Regulaminu są realizowane w oparciu o dotychczasowe postanowienia Regulaminu.