Wydawnictwo Parma Press


1. Trochę historii

Wydawnictwo Parma Press jest obecne na rynku od ponad 30 lat. Założone zostało w Warszawie, w 1989 roku przez Christiana i Bognę Parma, tuż po transformacji ustrojowej w Polsce, kiedy przestały funkcjonować dotychczas istniejące duże agendy wydawnicze, z którymi oboje wcześniej współpracowali w dziedzinie fotografii i projektów graficznych. Christian Parma, uznany fotograf i Bogna Parma, grafik – w założonej przez siebie firmie wykorzystali dotychczasowe doświadczenie zdobyte w branży wydawniczej. W 2003 roku wydawnictwo przeprowadziło się do własnej siedziby w podwarszawskich Markach. Początkowo Parma Press zajmowało się drobnymi formami wydawniczymi – karnetami okolicznościowymi, folderami reklamowymi i turystycznymi oraz pocztówkami, które były dostępne na obszarze całego kraju w kioskach i urzędach pocztowych. Z czasem asortyment poszerzył się o kalendarze ścienne. Atutem tych edycji były zawsze doskonałe zdjęcia i odróżniająca je od konkurencji ciekawa oprawa graficzna. Kolejnym etapem rozwoju wydawnictwa było wejście na rynek z albumami krajoznawczymi o Polsce. Teksty do albumów zamawiane były u specjalistów w swoich dziedzinach – właściciele zawsze dbali o wysoką jakość zarówno merytoryczną, ikonograficzną jak i edytorską, za co albumy Parma Press cieszyły się uznaniem, a księgarnie zamawiały je na swoje półki.

2. O nas

W wydawnictwie zatrudnieni są doświadczeni pracownicy, związani z firmą od wielu lat i doskonale znający procesy technologiczne przygotowania publikacji do druku. Korzystamy z nieprzebranego archiwum zdjęć Christiana Parmy, w miarę potrzeb wykonujemy nowe fotografie. Współpracujemy z uznanymi twórcami, redaktorami, konsultantami i najlepszymi tłumaczami, potrafimy przeprowadzić kwerendę w poszukiwaniu materiałów archiwalnych i współczesnych. Projektowanie graficzne jest naszym chlebem powszednim. Druk zlecamy w sprawdzonych drukarniach, dysponujących dobrymi maszynami poligraficznymi i wyspecjalizowaną kadrą. Po prostu – znamy się na naszej pracy!!! Publikacjami Parma Press można wypełnić spory regał, mamy w archiwum egzemplarze wszystkiego, co zrobiliśmy. Może jakieś pocztówki się zagubiły… Niestety, w 2021 roku odszedł od nas Christian Parma. Staramy się sprostać zadaniu kontynuacji dzieła.

3. Na rynku księgarskim

W Parma Press niezmiennie wydajemy unikatowe, bogato ilustrowane albumy odnoszące się do kultury i dziedzictwa narodowego, promujące polską kulturę materialną, sztukę oraz piękno polskiego krajobrazu. Pozycje te publikujemy zarówno po polsku, jak i językach obcych. W różnych formatach, objętościach, rodzajach opraw introligatorskich. Był moment zwątpienia, że książki papierowe zostaną zastąpione zdygitalizowanymi wersjami. Faktycznie, część klientów wybiera tę „nowocześniejszą” formę; mimo to na nasze albumy nadal jest zapotrzebowanie. Szczególnie dobrze znajdują się w tej rzeczywistości wersje obcojęzyczne. Również kalendarze są stale istotną dziedziną, w której widać nas na rynku. Rok rocznie oferujemy ich różne rodzaje – kalendarze trójdzielne, jednodzielne, wieloplanszowe w różnych formatach, kalendarze paskowe i biurkowe. Nasze albumy można znaleźć przez cały rok, a kalendarze od września do marca – w dobrych księgarniach, w Empiku i w Internecie.

4. Dla klientów indywidualnych

Świadczymy usługi w zakresie personalizacji oferowanych wydawnictw. Proponujemy możliwość umieszczenia w publikacjach indywidualnej strony lub rozkładówki z wybranymi przez klienta informacjami (np. oferta firmy, list przewodni, tekst promocyjny, logotyp, fotografie lub inne elementy). Umożliwiamy także przygotowanie nowej obwoluty do albumu dla konkretnego klienta. Opracowujemy też całe albumy na zamówienia, co jest największym wyzwaniem! Indywidualizacja dotyczy również kalendarzy. Zleceniodawca ma możliwość wpływania na kształt danego kalendarza, który może być świetną formą reklamy. Mamy wielu stałych klientów, którym projektujemy, opracowujemy i drukujemy kalendarze firmowe. Wykonujemy też dla konkretnego odbiorcy wysokiej klasy widokówki, na ekskluzywnych papierach i perfekcyjnie opracowane oraz inną drobną galanterię papierniczą. Zajmujemy się także projektowaniem, redagowaniem i wydawaniem katalogów firm i innych poligraficznych zleceń. Wykonujemy zdjęcia, grafiki, piszemy teksty, opracowujemy loga. Zapraszamy do współpracy!